Ahududu mucizesi zayıflatıyor!

ahududu-mucizesi-zayiflatiyor

Ahududunun vücutta biriken toksin maddeleri dışarı atarak kanı temizlediğini, bademcik ve göz iltihaplarına yararlı olduğunu dile getiren Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç ” Ateş düşürücü etkiye sahip olan bu besin, kansızlık ve verem hastalıklarına karşı düşmandır. Böbrek ve şeker hastalığı olanlar taze tüketmelidir. Yalnız mide ülseri olanlar bu besinden uzak durmalılar” diye konuştu.

Ahududunun en önemli faydasından birinin de kilo kaybını artırması olduğunu kaydeden Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç “Sağlık açısından pek çok faydası olan şifalı bitkilerden bir tanesi ahududur. Frambuaz olarak da bilinen ve eşsiz bir lezzete sahip olan ahududunun yararları da oldukça fazladır. Bu değerli besinin içeriğinde; folik asit, A vitamini, B6 vitamini, B1 vitamini, B2 vitamini, C vitamini ve E vitamini bulunmaktadır. Ayrıca içeriğinde potasyum, protein, lif, sodyum, demir, magnezyum mevcuttur. Bu nedenle kilolarından kurtulmak isteyenlerin baş meyvesi olmalıdır.

Cildi de sıkılaştırıyor
Adiponektin hormonunu düzenleyen ahududu vücutta glikoz ve yağ asitlerini dengeliyor. Metabolizmayı hızlandırarak hızlı yağ yakımını da hızlandırıyor. Yurt dışında yapılan araştırmalar sonucunda da kırmızı ahududulardan elde edilen enzimler, inanılmaz yağ yakma özellikleri gösterdi. Bu nedenle de uzmanlar tarafından “yeni yağ yakan meyve” olarak kabul gördü. Bir miktar ahududuyu ezip püre haline getirdikten sonra yüze maske yapılırsa cildi sıkılaştırır ve serinletir” şeklinde konuştu.

cnnturk

Yazar Hakkında

Diğer Paylaşımlar

Bir Yorum Yap