Basen Eriten Besinler

basen eriten besinler 1

Muz

75-130 kalori içerir. Bu meyve potasyum, kalsiyum, magnezyum ve vitaminler açısından çok zengindir. Yiyecek şeklinde izotonik bir içecek gibidir. Günde en az bir kez yararlanmamız gereken doğal bir kaynak. Diyetinize muz gibi yiyecekleri eklemek kilo vermenizin yanında sağlığınıza da iyi gelir. Unutmayın muz öğle öncesi ve öğle sonrası için harika bir atıştırmalıktır, çünkü tok tutar ve gün içinde ihtiyacınız olan bir çok vitamini sağlar.

 

basen eriten besinler elma

Yeşil Elma

Elma içeriğindeki zengin C vitamini, flavonoidler ve beta karoten sayesinde yağları eritmek için çok faydalıdır. Kilo vermek için günde iki üç adet elma yemeyi unutmamalıyız. Bu yüzden kahvaltıda yemenin yanı sıra suyunu sıkarak içmek de bir alternatif olabilir. Mesela pancarlı elma suyu akşam yemeği için çok güzel bir içecek. Ne dersiniz?

 

basen eriten besinler roka

 

Roka

Yağ yakıcı besinler haberimizde yer verdiğimiz roka, basen eritmek için de etkilidir. Çünkü, bir kase rokada sadece 5 kalori vardır. İçeriğinde kasları güçlendirip yağ yakan maddeler bulundurmaktadır. Kahvaltı ve salatalarınızda roka tüketip göbek eritmek için faydalı bir adım atabilirsiniz.

 

basen eriten besinler yumurta

Yumurta

Bilimsel deneylere göre her gün yumurta tüketen kişilerin sağlıklı kilo verdiği, basen ve kalçadaki yağ hücrelerinde erime gözlenmiştir. Sabah kahvaltısında haşlanmış yumurta yemek sizi uzun süre tok tutar. Yumurta sadece 68 kaloridir.

 

basen eriten besinler kiraz

 

Kiraz

Antioksidan bakımından çok zengindir. Dolayısıyla herhangi bir sebepten dolayı kiraz yemekten çekinmeyin. Ancak, marketlerdeki kiraz sularını önermiyoruz, çünkü kiraz taze olmadığı takdirde herhangi bir sağlık değeri taşımaz ve bu şekerli içecekler hiç bir şekilde kilo vermenize yardımcı olmaz.

 

greyfurt_suyu_1

Greyfurt

C vitamini açısından zengin olan greyfurt, aynı zamanda basen bölgesindeki yağların erimesinde faydalı olan bir meyve türüdür. Greyfurt aynı yeşil çay ve yoğurt gibi metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlar. Çoğunlukla ana öğünlerde düzenli olarak greyfurt tüketilmesi basen eritmede faydalı olurken, aynı zamanda üç ay gibi bir sürede hiç diyet yapmaya gerek duyulmadan en az beş kilo vermenize yardımcı olmaktadır.

 

basen eriten besinler süt

SÜT

Kalsiyum bakımından zengin olan süt (yağsız veya az yağlı) metabolizmayı tetikler. Günlük olarak alınması önerilen kalsiyum miktarı 1.200-1.300 mg’dır.

 

basen eriten besinler sarımsak

 

Sarımsak

Antioksidan olan sarımsak insülin seviyesini düzenleyerek tokluk hissinin daha uzun sürmesini sağlar.

 

basen eriten besinler21

Yeşil Çay

Son zamanlarda sıklıkla sağlık için tüketilen yeşil çay özellikle basen eritme konusunda yararlı olan bitki çaylarının ilk sırasında yer alır. Ayrıca yeşil çay kişinin metabolizmasını hızlı bir şekilde çalışmasına faydalı olduğu için vücuttaki fazla yağların yakılmasında büyük etki göstermektedir.

 

basen eriten besinler domates

Domates

Domatesin kanda lipit birikimini azalttığını biliyor musunuz? Bu yüzden domates vücudu temizler ve yağ birikimini önler. Öğünlerinize domates eklemeyi unutmayın!

 

basen eriten besinler yogurt

Yoğurt

Türklerin icadı yoğurt, basen eriten en iyi yiyeceklerden biridir. Ana veya ara öğünlerinizde yoğurt tüketerek sizi üzen basenlerinizden kurtulabilirsiniz.

 

basen eriten besinler somon

Somon

Somon ve omega-3 içeren diğer balıklar vücutta kalori yakılmasından sorumlu “leptin” hormonu seviyesini yükseltir.

 

 

 

Yazar Hakkında

Diğer Paylaşımlar

Bir Yorum Yap