BEYAZ DİŞLERE SAHİP OLMANIN DOĞAL YOLLARI

diş beyazlatma

BEYAZ DİŞLERE SAHİP OLMANIN DOĞAL YOLLARI

Günlük yaşantımızda çay ve sigara gibi alışkanlıklarımızdan dolayı beyazlığını kaybeden dişlerimiz için ne yapabiliriz, doğal yollarla eski beyazlığını sağlayabilirmiyiz?

Yapılan araştırmalara göre beyazlığını kaybetmiş dişlerin doğal yollarlada eski beyazlığına ve ışıltısına kavuşabiliyor. Özellikle bazı meyve ve bitkilerin diş beyazlığında çok büyük etkileri var.

Günümüzde tıbbı yöntemlerle dişler en az 3 ton beyazlatılabiliyor, ancak bazı meyve ve bitkilerlede doğal şekilde dişlerin beyazlamasını sağlamak mümkün olabiliyor,işte o meyve ve bitkiler;

Çilek; Hoş kokusu ve güzel tadının yanı sıra diş üzerindeki leke oluşumunu engellediğini biliyormuydunuz? Çilek içerisinde asit ve şeker bulunur ve diş minesine zarar vermemesi için,tüketildikten sonra mutlaka su içmelisiniz ve ağızınızı çalkalamalısınız.

 

Portakal; portakalı severek yeriz ve vitamin deposudur,ancak portakalın bilinmeyen başka yararlarıda var.Portakalın kabuğunun içinden diş macunu elde edilebilmektedir. Haftada 1_2 defa dişlerinize uygulamanızyararlıolacaktır.
Elma sirkesi ve limon suyu; ise aşırı tüketimlerde diş minesine zarar verip,çürük oluşumunu hızlandırmaktadır,en sağlıklı diş beyazlatıcı ürünler ise doğal lifli ürünlerdir. Örneğin diş üzerinde oluşan lekeleri ve bakterileri yok etmek için karnabahar, havuç ve armut tüketimi yararlıdır.

Diş sağlığı için mutlaka bazı meyve bitkilerin tüketilmesi gerekiyor,

 

Yazar Hakkında

Diğer Paylaşımlar

Bir Yorum Yap