BİR DİYETİSYEN İNTERNETİ NASIL KULLANMALI

internetnasil-kullanilmali

ONLINE DİYETİSYENLER !

 

Sabah gözümüzü ilk açtığımızda alarmı çalan telefonumuzu kapatmak için elimize aldığımızda kısa bir gün analizi (Hava durumu, takipçilerimizden gece boyu gelen gönderiler yada beğeniler) ve ardından gün başlangıcı. İşte akıllı telefonların hayatımıza girişiyle teknoloji iyiden iyiye odak noktamızda olmaya başladı , hatta oldu !

 

Aklımıza takılan tüm sorular, sosyal medyada geçirdiğimiz süre, online dizi ya da film izlerken gözümüze çarpan reklamlar… İnternetin gün içerisinde 2-5 saat arası kullanımı olduğunu gösteriyor.

 

BEN HARİKA BİR DİYETİSYENİM !

 

Diyetisyen portalında, çevrenizde sizin ne kadar iyi bir diyetisyen olduğunuz kulaktan kulağa aktarılan bir ünvansa şimdi durma zamanı ! Gelişen teknoloji bir çok kallavi firmayı bir anda yerle yeksan edebildiğine göre, bu nish portalda da sizin fark yaratacak en önemli unsurunuz aktif internet kullanımınız. Diyetisyenlik mesleğinin vermiş olduğu beyaz önlük ağırlığı, hasta danışan ilişkilerinin resmi olduğu dönemlerin çoktan sonuna geldik. Artık hastalarınızla olan iletişim çoğu zaman whatsapp üzerinden gerçekleşiyor, belki de bazı danışanlarınız görüşmeleri erteleyip ya da basit şeyler için bunu sizle whatsapp üzerinden gerçekleştiriyor.

 

YENİ DANIŞANLAR KAZANMAK İÇİN KÜÇÜK TÜYOLAR.

 

Öncelikle danışanlarınızla gerçekleştirdiğiniz hasta danışan ilişkisinin bir basamak üstüne çıkıp elimizdeki doneleri kontrol etme zamanı. Kendimizi sektör ya da konuyu hiç bilmeyen bir yapıda düşünürsek ‘’İnternette insanlar beni nasıl bulabilir’’ sorusunu kendimize sormalıyız. Bunlar için internet aramalarında aktif olarak görünebilmemiz için bir web sitesi projesiyle başlamalısınız.

Sonraki adımda insanların diyetisyenleri nasıl bulduğuna dair bir kontrol yapabilmek için ‘’Bulunduğunuz şehir + Diyetisyen ‘’ kelimeleri ile araştırma yapmalıyız. Örneğin ‘’ Ankara Diyetisyen’’ gibi bir araştırmayla rakiplerimizin ne pozisyonda olduğunu araştırmalıyız.

Bu işlemlerin ardından özellikle Google ve Yandex gibi arama motorlarının en büyük değerlendirme kriteri olan ‘’ Özgün içerikli ’’ yazılar yazmalıyız. Bunun için de asla farklı bir platformdan ‘’kopyala & yapıştır ‘’ taktiğini denememelisiniz. Ayrıca metinleri hazırlarken; Kendi adınızın, diyet ve diyetle alakalı kelimelerin ve bulunduğunuz şehrin isminin geçtiği bir metin hazırlamalısınız. Bu şekilde zamanla ve yarıştığınız rakiplerin performanslarına göre ‘’ ……. Diyetisyen ‘’ aratmalarında siz çıkıyor olacaksınız ve bunun için ekstra bir para harcamanız gerek yok !

 

SOSYAL DİYETİSYEN KİMDİR ?

 

Yenilen yemeklerin, tatillerin, alınan yeni ve güzel şeylerin anında paylaşıldığı ve basit kullanımı olan Instagram’ı en aktif şekilde kullanmamız gerekiyor. Özellikle diyetisyenlerin hitap ettiği kesimin aktif olarak kullandığı Instagram ‘ da takipçilerinizin uygulayabileceği basit tüyolar, tarifler ve motivasyon görselleri ya da videoları paylaşmanız sizle takipçileriniz arasında sıcak bir bağlantı kuracaktır. Bu şekilde ‘’Hashtag’ler ‘’ ve ‘’Kaliteli’’ görseller kullandıkça ve hayatınızın sağlıklı yaşam ya da mutlu anlarınızı takipçilerinizle paylaştıkça takipçi sayınızda yükselişi gözlüyor olacaksınız.

Daha yüksek yaş grubu ve daha geniş bir yelpazeye hitap eden Facebook’u da tabi ki unutmamak gerekir. Bu noktada ‘’Kendi adınızı taşıyan ‘’ bir diyetisyen sayfası oluşturup burada da günlük olarak paylaşımlarımızı yapabiliriz.

     Twitter kullanımı için de Instagram ile benzer postları paylaşıp senkron ve kolay bir şekilde ilerleyebilirsiniz.

Son olarak Youtube kanalını da bunlar arasına eklemeliyiz. Akıllı telefonlarımız ya da nadir kullandığımız eski fotoğraf makinemizin video özelliği ve basit bir tripod’la haftalık olarak takipçilerimize yüzümüzü unutturmamak adına önerilerin bulunduğu bir sayfa oluşturabiliriz. Bu şekilde bu paylaşımları tüm sosyal medya kanallarımızda paylaşabiliriz.

 

Unutmayın bunlar sizin için inanılmaz prestij ve sempati kazandıracak, sonrasında danışan sayınızı da değiştirecek olan aktiviteler.

 

Dijital Pazarlama Yöneticisi Semih ALTUNAY

Yazar Hakkında

Diğer Paylaşımlar

Bir Yorum Yap