IŞILTILI BİR CİLT İÇİN TÜYOLAR

cilt bakımı

Cildinizin ışıltılı, diri ve güzel görünmesi güzelliğinizin neredeyse yarısını teşkil eder. Bu nedenle kozmetik sanayinin cilt bakımı ve güzelliği için yaptığı üretim herhalde, dünyanın açlıktan kırılan tüm nüfusunu bile beslemeye yetecek kapasitededir.

Kozmetik ürünleri kaynak ayırmak bir yana kendi elinizde olan ve günlük yapmanız gereken 6 şeyi sizin için sıralıyoruz…

1- Gözenekleri Açın

Sıcak suda bekleteceğiniz temizleme süngerinizi biraz ılıtarak yüzünüze dairesel hareketlerle gezdirin. Daha sonra kaynar su ve havlu yardımıyla buhar banyosu yapın. Dikkat, kesinlikle yüzünüzü yakacak kadar yapmayın… Gözeneklerin açılarak gün boyu biriken kir ve toksinlerin gözeneklerden çıkmasını sağlayın.

2-Temizleyin

İster temizleme sütü gibi kozmetik ürünler kullanın isterseniz sadece su ya da bitkisel yağlarla temizleyin. Ama mutlaka günün tüm olumsuz etkilerinden cildinizi arındırarak yüzünüzü tahriş etmeyen yumuşak ve dairesel hareketlerle yüzünü temizleyin.

3- Ölü derileri giderin

İki çorba kaşığı su ve iki çorba kaşığı toz şekeri karıştırarak macun haline gelen bu maske ile avuç içinizle yüzünüze dairesel masaj yapın. Yüzünüzün her bölgesine 1 kaç dakika masajdan sonra ılık su ile yüzünüzü durulayın.

4- Tonlama Yapın

Yarım limon suyunu sıkarak parmak uçlarınızla yüzünüze masaj yapın. Eğer yanma ve kaşıntı olursa bu süreyi 5-6 saniye ile sınırlandırın. Sonra sıktığınız limon kabuğuna bir çay kaşığı bal sürerek yüzünüzde 30 saniye boyunca gezdirin. Sonra ılık su ile yıkayın.

5- Gözenekleri Sıkılaştırın

Soğuk su ya da buz masajı yardımı ile yüzünüzü soğutarak gözenekleriniz sıkılaşmasını ve cildinizin toparlanmasını sağlayın.

6- Saç Masajı

Saçınızı toplayarak diplerinden avucunuzla kavrayın ve yukarı doğru çekin. Yüzünüzün yukarı doğru çekildiğini hissedin.

Yazar Hakkında

Diğer Paylaşımlar

Bir Yorum Yap