Kahvaltıda Granola Modası

granola modası

Kahvaltıda Granola Modası

Bir yandan sağlıklı beslenme, bir yandan diyetler ve diğer yandan çalışan kadınların ve okula giden çocukların zaman sorunu gibi şeyler, öğünleri en pratik ve besleyici şekilde hazırlamak için alternatifler üretilmesini sağlıyor. Granola da bunlardan biri… Tahıl, kuru ve taze meyve ile  yoğurt ve sütü karıştırıp, kaşıklıyorsunuz, işte kahvaltı…

Kuru Kayısılı Granola

Bir bardak süt ya da yoğurdun içine 2 yemek kaşığı kayısı kurusunu doğrayın ve üzerine 2 yemek kaşığı yulaf gevreği ekleyin. Badem ve ceviz katarak lezetli ve besleyci bir kahvaltı elde edeceksiniz.

 

Ananaslı Granola

Zayıflamayı sağlayan bromelain enzimi içeren ananas aynı zamanda C ve A vitamini açısından zengindir. Sabahları kolayca hazırlayabileceğiniz ananaslı granola için bir bardak light yoğurt veya süte 2 büyük dilim ananası küp şeklinde dilimleyin üzerine bir avuç üzüm ve badem ekleyerek oldukça hafif ve lezzetli bir kahvaltı hazırlayabilirsiniz.

Böğürtlenli Granola

2 yemek kaşığı müsliye 10 adet yabanmersini, 3 adet böğürtlen, 2 adet çilek ekleyerek 1 su bardağı yoğurt veya sütle granolanızı hazırlayabilirsiniz. Kahvaltı yerine ara öğün olarak tercih ediyorsanız yoğurtlu tarife bir tatlı kaşığı vanilyalı light dondurma da ekleyebilirsiniz.

 

Kivili Granola

C vitamini açısından zengin aynı zamanda antioksidan özelliği olan kiviyi granola hazırlarken kullanabilirsiniz. 1 adet kiviyi küp şeklinde dilimleyin bir su bardağı light yoğurda bir avuç badem, 2 yemek kaşığı müsli ile karıştırın. Daha tatlı olmasını istersiniz yarım muz dilimleyip bir çay kaşığı bal ekleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Diğer Paylaşımlar

Bir Yorum Yap