Onlara Bu Besinler Yasak

pinnertest gıda intoleransı testi

DİLEK HAYIRLI

Ünlüler arasında moda olan ‘pinnertest’ vücudun hangi besinleri tolere edemediğini ortaya çıkarmaya yarıyor. 15 gün içinde açıklanan testin sonuçlarına göre, kişi bazı besinleri en az 6 ay hayatından çıkarmak zorunda kalıyor. Biz de Pinnertest yaptıran ünlüleri mercek altına aldık. Kimi buğdayı, kimi balı, kimi sütü kimi de ıspanakı hayatından çıkarmak zorunda kalmış.

 

 

KAÇ SENEDİR BEKLİYORDUM
Ünlü şarkıcı Yonca Evcimik, Pinnertest heyecanını sosyal medyadan, “Kaç senedir beklediğim gıda intoleansı testini sonunda yaptırdım. Bakalım başımıza neler gelecek” sözleriyle paylaşmıştı. Evcimik’in test sonuçları açıklandı. Ünlü şarkıcı bir süre buğday ve üzümden uzak duracak.
KESİNLİKLE TAVSİYE EDERİM
Oyuncu Çiğdem Batur da pinnertest yaptırıp sonucunu paylaşanlardan. Batur, “Pinnertest sonuçlarım belli oldu. İnek sütü, ıspanak ve biber intoleransım olan besinler. 6 ay boyunca bunlardan uzak yaşayacağım, bakalım 6 ay sonra neler olacak. Tavsiye eder miyim diye sorarsanız kesinlikle tavsiye ederim” diyor.
FINDIK VE SUSAM 6 AY HAYATIMDA YOK
Özge Özpirinçci, Pinnertest yaptırmaya ‘Aşk Yeniden’ dizisinden rol arkadaşı Buğra Gülsoy’la birlikte gitti. Güzel oyuncu, “Sağlıklı, kaliteli yaşama ilk adımımızı attık Aşk Yeniden dizisi ekibi olarak. Kendiniz için iyi birşey yapmak istiyorsanız Pinnertest’i uygulayın” demişti. Sosyal medyadan test sonuçlarını da paylaşan Özpirinçci, “Gluten, fındık ve susam 6 ay boyunca hayatımda yok. Yaşam kalitemizi arttırmayı hedefledik. Bu yoldan dönmek yok” yorumunu yaptı.
HAYATIMI DEĞİŞTİREN TEST
Sunucu Elif Özkul Pinnertest macerasını şöyle anlatmıştı. “Uzun zamandır sosyal medyadan takip ettiğim PinnerTest’le tanışma şansı yakaladım. Tanışırken parmağımdan bir kaç damla kan aldılar ve bunu incelemek üzere İtalya’ya ilettiler. Yaptıranlar buna hayatımı değiştiren test demişler.”
KİMLER YAPTIRMADI Kİ
Sağlıklı beslenmeye özen gösteren ünlüler soluğu bu testi yaptıracakları merkezde alıyor. Onlar arasında kimler yok ki: Murat Boz, Mert Fırat, Sinem Kobal, Büşra Pekin, Şükrü Özyıldız, Aslı Enver, Gonca Vuslateri, Ezgi Mola, Şükran Ovalı, Duygu Yetiş, Özge Ulusoy, Çağla Kubat, Emre Kınay…
NEDEN PİNNERTEST 
Sağlıklı olduğunu düşünerek yediğimiz birçok gıda, vücudumuzda olumsuz etkiler yaratıyor olabilir. Masum görünen sebze ve meyveler ise size kilo aldırabilir. Parmakdan verilen kan örneğiyle öğrenilen test sayesinde tolere edemediğiniz gıdaları öğrenebilir,  migren, egzama, kilo verememe gibi problemleri minimuma indirebilirsiniz.
KAYNAK : http://www.meydangazetesi.com.tr/magazin/onlara-bu-besinler-yasak-h60433.html

Yazar Hakkında

Diğer Paylaşımlar

Bir Yorum Yap