SAÇ UZATAN BESİNLER

sacuzatanlar

saçlar ‘beslenerek’ uzar

-Sağlıklı saçlara sahip olabilmek ve sağlıklı saçlarınızı koruyabilmek gerek adına saç bakımı yapmanızın yanı sıra beslenmenize de dikkat ederek saçınıza faydalı besinleri tüketmeniz gerekmektedir.

İşte o besinlerden bazıları….

-Domatesi C vitamini sayesinde; saçın en küçük yapı taşı olan kolajen üretimine yardımcı olur.

Domates maskesi de saç çıkartma da etkilidir.

-B vitamini bakımından zengin olan havuç;yeni saçların çıkmasında ve sağlıklı saçların korunmasında kilit bir rol oynamaktadır.

-C vitamini yönünden zengin olan kivi, saçınızın sağlığı açısından önemlidir.

-Bol miktarda protein bulunduran yumarta; saç sağlığı için en büyük paya sahiptir.Bu sebeple günde 1 tane haşlanmış yumurta hem genel sağlık hem de saçların güçlenmesi için mutlaka tüketilmelidir.

-B vitaminin bol bulunduğu bezelye; hızlı saç uzaması için birebirdir.Saç dökülmesi problemi çekenler için de daha fazla bezelye yemelerini öneriyoruz.

-A ve C vitamini bakımında fazla olan ıspanak; saç derisinin sağlığını açısından önemlidir. Ispanak,kepek ve mantar gibi saç derisi hastalıklarına karşı çok etkilidir.

-Günümüzün sağlık için en çok kullanılan besinlerinden olan brokoli ; saçın hızlı uzaması ve saç sağlığının korunması için vazgeçilmezdir.Kesinlikle brokoli yiyin!

-Parlak görünümlü saçlar için yeşil çay birebirdir! Kepek sorununu çözmek için saç derisini yeşil çayla yıkayın.

-Omega 3 yağı bakımından zengin olan somon; hem genel vücut sağlığınız hem de saç sağlığınız çok önemli bir gıdadır. Saçlarınızın çabuk ve sağlıklı uzamasını istiyorsanız; haftada bir somon yemeye özen gösteriniz.

 

Yazar Hakkında

Diğer Paylaşımlar

Bir Yorum Yap