Saçlarda Doğallık ve İkonlaşan Kahveler

Geçtiğimiz sene saç modelleri ve renkleri açısından en fantastik yıllardan biriydi. Cesur kesimler ve akıl almaz renkleri 2015’te çok sık gördük. Pembe’den gri’ye her renk denendi ve bu renkleri saçlarında taşıyan kişiler sokaklara indi. Ancak 2016 yılında bu anlayışın değiştiğini görüyoruz. Bu yıl renkli saçların yerini doğal kahve tonları almaya başlamışken, yaz aylarıyla birlikte sıcak kahve tonlarının ışıltılı tonlarla birleştiğini görmeye başladık. Saçlar hangi boyda olursa olsun katlı kesimler yerine düz kesimler daha çok tercih edilmeye başladı. Bu yıl düz saçların neredeyse cam gibi süper düz kullanıldığını gördük. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte koyu olan saç renkleri her yıl olduğu gibi bir tık bile olsa açtırılmaya başlandı. O simsiyah ya da gece mavisi saç renklerini bu yıl görebilmek neredeyse imkansızken, platin sarılarıda tercih edilmemeye başlandı. Çünkü dedim ya bu yıl bayanların tercihi tamamen doğal bir görünüme sahip olmak. Ayrıca son zamanlarda prenses tarzı örgü modelleride tekrar ortaya çıkmaya başladı. Hem çok gündelik hem de klasik tarzınızla kullanabileceğiniz örgü modellerini siz de denemelisiniz.

Birazda kahve saçlarıyla ikonlaşan bazı ünlü isimleri inceleyelim;

Untitled

Selena Gomez bu yılda kendisine çok yakışan kahve saçlarından vazgeçmiyor. Saçlarının aralarına ve uç kısımlarına daha sıcak tonlarda attırdığı ışıltı bu yaz çok popüler olacak gibi gözüküyor.

kendall

Kendall Jenner kestane rengi saçlarıyla bir ikon sayılabilir. Ona bu renk saç gerçekten çok yakıştığı gibi saçlarının aralarında bulunan doğal ışıltılar dikkatli gözlerden kaçmıyor.

je

Kahve tonlarından vazgeçemeyen bir diğer ünlü isim ise Jessica Alba.

Jessica sarı ve siyah saç tonlarını hayatının bazı dönemleri denemiş olsa da daima kahve rengi saçlarına geri döndü. Biz onu kara melek olarak tanımış olsakta kahve rengi saçlı görmeyi daha çok seviyoruz.

anna

Kahve rengi saçlı ikonlar listesine Anne Hathaway’i koymasak olmaz. O da yıllardır dağal saç renginden vazgeçmeyen ünlülerin arasında en başta yer alıyor.

angelina

Yıllarca farklı rollerde farklı saç renkleri ile görmeye alıştığımız Angelina Jolie gerçek hayatında ise daima kahve rengi saçları tercih eden ikonlarımızdan.

Yazar Hakkında

Diğer Paylaşımlar

Bir Yorum Yap