TIRNAKLARINIZA İYİ BAKIN

tırnakbakimi

 

Yaz ayları ile oje kullanımı kadınların en vazgeçemediği uygulamalar arasındadır. Oje kullanımı ile tırnaklar hem daha bakımlı, hem de oldukça hoş bir görünüm kazanır. Uzun süre oje kullanımı yüzünden özellikle de koyu renkli oje seçimlerinden tırnak zamanla sararır. Hava ile teması azalan tırnaklar oje çıkartıldıktan sonra sararabilir. Sararan tırnaklara çözüm ise evde uygulayabileceğiniz yöntemlerden oluşmaktadır.

Sararan tırnaklara çözümler arasında ilk sırada limon geliyor. Limonu ikiye ayırdıktan sonra tırnaklarınızı limonun içerisine batırıp biraz bekletin. Bu tüm sarılığının alınmasına ve ellerinizin güzel kokmasına neden olabilecek bitkisel yöntemler arasındadır.

Ayrıca aktarlarda satın alabileceğiniz limon yağı da tırnak sararması için oldukça etkili bir yöntemdir. Limon yağını damlattığınız tırnaklarınıza hafif basınçla masaj yapıp, yağı tırnaklarınıza yedirin. Bu etkili yöntem adeta tırnak bakım maskesi etkili bir yöntemdir. Limon yağı, elleriniz yumuşamasına ve tırnaklarınızdaki sarı görünümün yok olmasına etkili çözüm yöntemleri arasında yer almaktadır.

Yazar Hakkında

Diğer Paylaşımlar

Bir Yorum Yap