UZUN VE BAKIMLI KİRPİKLER

 

kirpik bakımı

 

Dolgun ve uzun kirpikleri kim istemez ki… Güzelliğin önemli bir unsuru olduğu kadar, dikkatleri gözlere çekerek yüz ifadesine ayrı bir anlam katarlar. Ama her insanın yapısının farklı olduğu gibi, hepimizin de böyle kirpikleri olmayabilir. Dert değil… Bazı şeylere özen gösterirsek, kirpiklerimizi olduğundan daha dolgun ve uzun göstermemiz o kadar da zor değil.

 

İşte size küçük hileler;

 

  1. Kirpik Tarağı

Kirpiklerinizi günde iki kez tarayın. Üstüste binmelerini önleyeceği gibi, kirpiklerinizi tel tel gösterecektir. Kirpik kıvırıcınızı kullanmadan önce de mutlaka tarayın.

 

  1. Kirpik Kıvırıcı

Kirpik kıvırıcı şart… Gözlerinizi olduğundan iri, kirpiklerinizi de daha uzun gösterecek. Ama dikkat; maskara uygulamadan önce kullanın.

 

  1. Fazlası Problem

Maskaraya batırdığınız fırçanızın yüzde 80’ini sildikten sonra kirpiklerinize uygulayın. Dolgun göstermek adına bol sürerseniz, hem gün içinde birbirine yapışmalarının önüne geçemeyebilirsiniz, hem de kendini fazla gösterip yapay duracaktır.

 

  1. Yavaş ve Düzenli

Sabahları evden çıkmadan önce ne kadar acelemiz olsa da, maskarayı yavaş ve düzgün hareketlerle uygulamak çok önemli. Böylece bütün kirpiklerinizi eşit kaplayarak, yumuşak ve temiz bir izlenim bırakır. Birkaç saniye fazla zamanımız vardır nasıl olsa…

 

  1. İkili Kullanın

Kirpiklerinize uygun maskarayı bulmak zaman alabilir. Sevdiğiniz bir marka onları daha uzun gösterirken, bir başkası daha dolgun gösterebilir. İkili kullanmaktan çekinmeyin o halde… İki kat sürmeniz sorun olmayacaktır.

 

  1. Sert Çizgi

Göz kalemini, göz dış ucunuzun üst kenarına sert hatlı uygulayın. Kirpiklerinizin daha dolgun olduğu hissi verecektir. Örneğin, sarışın ve kahverengi saç için kahverengi bir maskara ve yine kahverengi bir göz kalemi kullanmak, etkiyi pekiştirecektir.

 

  1. Göz Kalemi

Göz kaleminizi kirpik hatlarınız boyunca uygulayın. Az bir miktarı bile yeterli. Böylece kirpiklerinizin arasındaki boşluklar kamufle olacaktır.

 

 

Yazar Hakkında

Diğer Paylaşımlar

Bir Yorum Yap