YAZ AYLARINDA KİLO VERMENİN PÜF NOKTALARI

clean-foods-diet-detox-1

  • Su tüketimini ihmal etmeyin: Sıvı tüketimi adına kalori bombası olan şerkerli ve gazlı içecekler yerine, su tüketmeyi deneyin. Terlemeyle su kaybı yaşandığından, yaz aylarında su ihtiyacınız artar.
  • Yaz aylarında hızlanan metabolizmanızı sporla destekleyin: Güzel havalar sizi daha aktif olamay yönlendirir. Kısa sürede en fazla kalori yaktıran sporların başında gelen yüzme, yaz aylarında en büyük avantajlarınızdandır. Stilinize göre değişmekle saatte ortalama 700 kalori yakarsınız. Ya da güzel havalarda doğa yürüyüsüne çıkın.
  • Fast food tüketiminizi durdurun.
  • Karbonhidratlarınızı dikkatli seçin: basit karbonhidrat, beyaz un, beyaz pirinç, rafine şekerli yiyecekler yerine çiğ sebze meyve, tam tahıllılar, yulaf, kepekli bulgur veya pirinç uygun tercihler olacaktır. Bu gibi küçük değişiklikler metabolizmada domino etkisi yaratır.
  • Çorbadan vazgeçmeyin: yaz aylarında özellikle soğuk ayran ve yoğurt tercihleri son derece idealdir. Az kaloriyle birlikte, kalsiyum alırsınız, metabolizmanızı uyarırsınız, sıvı ihtiyacınızı karşılarsınız ve sindirim sistemini düzenli çalışmaya yönlendirirsiniz. Haşlanmış nohut gibi kurubaklagiller uygun tercih olacaktır.
  • Şeker ihtiyacı hissettiğinizde yaz meyvelerine yönelin: Şeftali, kiraz, elma, kavun, üzüm, erik, karpuz gibi meyveleri ile tatlı ihtiyacınızı giderebilirsiniz.
  • Açık büfelerde dikkatli olun: Salatalar, meyve tabakları, haşlanmış ya da ızgara sebzeler, tam tahıllılar  ideal tercihler olarak bulabileceğiniz yiyeceklerden. Kremali, yağlı yiyeceklerden, çikolatalı, şerbetli ağır tatlılardan kaçının. Tatlı olarak, meyveli sorbe, 2 top dondurma ya da 1 adet sütlü tatlı tercih edebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Diğer Paylaşımlar

Bir Yorum Yap