Güzellik

Güneş Lekelerine Bitkisel Çözümler

Güneş Lekelerine Çözüm Önerileri

Yaz geldi. Hepimiz deniz, kum ve güneş tutkunuyuz. Ancak güneş lekeleri, benim de olduğu gibi birçok kişinin baş edemediği problemlerin başında gelmektedir.  Özellikle de bıyık üstü lekeler. Pahalı güneş kremleri ve pahalı cilt açıcı ürünleri denediyseniz;  fakat lekelerden bir türlü kurtulamadıysanız, bu yazıda güneş lekelerine bitkisel çözüm önerilerini sizlerle paylaşmak istedik.

Öncelikle;  bu lekeleri meydana getiren, güneş ışınlarının etkisi ile daha da belirginleşmesine neden olan kaynağı bulmalı ve bu en aza indirmelisiniz.  Bunların başında ağda gelmektedir.  Ayrıca bıyık üstü tüylerimizden kurtulmaya çalışırken, ipin oluşturduğu tahribatlar da etkendir. Kararmaların azalmasına, kimi zamanda yok olmasına, aşağıda yazdığım çözüm önerilerini bizzat deneyerek, işe yaramasına şahit oldum. Bu vesile ile sizlerle de paylaşarak, biz kadınların başlıca sorunu haline gelmiş güneş lekelerin azalmasına katkıda bulunmak istedim.

Güneş Lekelerine Bitkisel Çözümler

Limon, koyulaşmış cilt rengini açan en etkili yöntemlerden bir tanesi ve en güçlü cilt ağartıcıdır.  Limon kürünün uygulanışını şu şekilde belirtebiliriz. Bıyık üzerindeki pigmantasyonu önlemek ya da azaltmak için limonu dörde bölüp, bölünen parçalardan bir tanesini yavaş dokunuşlarla bıyık bölgesine yedirerek sürün. Limon sürdüğünüz bölgede kuruduktan sonra soğuk su ile durulayın. 2 hafta içinde, bu işlemi uyguladığınız yüzeydeki farkı sizde net olarak göreceksiniz. Bu yöntemi ağda ya da ip operasyonu geçirdikten sonra uygulamanız tavsiye edilmez. Operasyonlardan sonra aşınan cilde uygulanan limonun canınızı yakma ihtimali mevcuttur.

Leave your vote

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25Sonraki sayfa
Etiketler

Diyetisyenler Kulübü

Diyetisyenler Kulübü'nün kurucusuyum. Diyet yapmayı ve fit kalmayı seviyorum. Boş zamanlarımda gezerim, bazen de burada yazarım. Yeni arkadaşlar edinmeyi severim. Sen de aramıza katılmak istersen memnun olurum. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Don't have an account? Register

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Kapalı