Doğal Reçeteler

LİMON SUYUNUN FAYDALARI

Yüzyıllardır bilinen limon suyunun sağlığa birçok faydası vardır. Limon suyu özellikle sindirime yardımcı olarak karaciğeri temizlemektedir. Limon suyunun kuvvetli bir anti bakteriyel ve antiviral özelliğinin olduğu da bilinmektedir. Bağışıklık sistemini güçlendiren limon suyu aynı zamanda kilo vermeye de yardımcı olur.

Ayrıca limon suyu akne izlerini yok etmede çok etkili olan sitrik asit içermektedir. Bir parça pamuğa limon suyunu sürüp akne izlerinizi silin. Gece boyunca bırakın ve sabah olunca yüzünüzü yıkayın. İlk başta yanma hissi yaratacaktır. Fakat zamanla akne izlerinin yok olacağını göreceksiniz. Limonun alkali doğası sivilceye neden olduğu bilinen bazı bakteri türlerini de yok etmektedir. C vitamini sağlıkla parlayan ciltler için hayati önem taşımaktadır. Özelikle limon suyunu sabah içmenizi öneririz.

Limon suyunun yatıştırıcı bir etkisi olduğu da bilinir. Bu özelliği ile yorgunluk, bitkinlik, baş dönmesi, anksiyete, sinir ve gerginlik gibi durumlarda sakinleştirici rol oynar. Konsantrasyon ve uyanıklığı artırmada da yardımcı rol oynar.

Ağızda oluşan pamukçuk rahatsızlığına da iyi gelmektedir. Bunun için ılık su içersine limon suyunu karıştırarak ağzınızı çalkalayın. Titreme ve ateş gibi rahatsızlıklarda da limon suyu son derece etkilidir. Grip ve nezle gibi durumlarda da limon suyuna başvurabilirsiniz. Burun ve boğazda yer alan virüsler üzerinde antiviral özelliği ile etkilidir. Hücrelere ailen gerekli olan C Vitaminini tedarik eder.

Limon suyu nasırlar üzerinde de etkilidir. Nasırlı bölgeye limonun suyunu sıkabilirsiniz. Limon suyu ağız kokusunu da önlemektedir. Ilık su içersine limon suyunu sıkarak bununla ağzınızı günde 3 kere çalkalayın.

Böcek sinek gibi hayvanları uzaklaştırmada da son derece etkilidir. Bir şişeye koyarak limon suyunu etrafa püskürtebilirsiniz.

Limon suyunun vücutta güçlü alkali etkisi olduğu iççin romatizma hastalıklarındankaynaklanan ağrılara da iyi gelmektedir.

Leave your vote

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25Sonraki sayfa
Etiketler

Diyetisyenler Kulübü

Diyetisyenler Kulübü'nün kurucusuyum. Diyet yapmayı ve fit kalmayı seviyorum. Boş zamanlarımda gezerim, bazen de burada yazarım. Yeni arkadaşlar edinmeyi severim. Sen de aramıza katılmak istersen memnun olurum. :)

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Don't have an account? Register

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Kapalı