Diyet

METABOLİZMA HIZINIZI ARTTIRMANIN YOLLARI

Metabolizma kişinin günlük yaşamını devam ettirdiği esnada yaşamsal faaliyeti için gerekli olan enerji miktarıdır. Her kişinin bünyesine, yaşına ve cinsiyetine bağlı olarak bu hız değişkenlikler gösterir. Kilo alımı ve kilo veriminde metabolizma hızının çok büyük bir etkisi de bulunmaktadır. Metabolizmayı hızlandıran yiyecekler ile beslenmek kilo verimindeki hızın da artmasına neden olacaktır. Böylelikle hem daha hızlı kilo vermenin hem de sağlıklı bir şekilde zayıflamanın altın kurallarından bir tanesini de yerine getirmiş olabilirsiniz.

Metabolizmayı hızlandıran yiyecekler arasında acı biber en baş sıradadır. Yağ yakıcı özelliği bulunan bu gıdanın tüketilmesi, alınan besinlerin çok daha kolay bir şekilde atılımını da sağlamaktadır. Acı biber takviyesini zayıflatıcı hap ile almaktansa, yemeklerinizin içerisine katmayı deneyebilir ve daha sağlıklı bir çözüme ulaşabilirsiniz. Protein bazlı gıdalarda metabolizmanın hızını arttıran yiyecekler arasında sıralanmaktadır. Gün içerisinde sıvı tüketimlerinize ek olarak yeşil çay içebilir ve bununla da çok sağlıklı bir döngü elde etmeniz mümkün olacaktır. Metabolizma hızını arttırmak isteyenler gün içerisinde mutlaka 2 Litre saf su tüketmesi gerekir. Tarçın, zencefil ve lifli gıdalarda metabolizmayı hızlandıran yiyecekler arasında sıralanmaktadır.

Leave your vote

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25Sonraki sayfa

Diyetisyenler Kulübü

Diyetisyenler Kulübü'nün kurucusuyum. Diyet yapmayı ve fit kalmayı seviyorum. Boş zamanlarımda gezerim, bazen de burada yazarım. Yeni arkadaşlar edinmeyi severim. Sen de aramıza katılmak istersen memnun olurum. :)

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Don't have an account? Register

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Kapalı