Diyet

YABAN MERSİNİN ZAYIFLAMA ÜZERİNDEKİ ETKİSİ

Yabanmersininin Zayıflama Üzerindeki etkisi
İskandinavya ülkelerindeki beslenme çeşidinden yola çıkılarak yabanmersininin zayıflamadaki etkisini araştıran çalışmalar yapılmış. Daily Telegraph’da yayınlanan sonuçlara göre, yabanmersininin bu alanda etkili olabileceği gözlenmiş.

Çalışmada kolayca yağ depolayabilen türde fareler kullanılmış.- Bu da obez, ideal kilonun üzerinde olan ya da diyabet riski yüksek bireyleri ifade eden bir durum. Gruplara farklı çeşit kırmızı meyveler ve değişen yağ oranı içeren diyetler verilmiş.
Sonuç olarak kırmızı yaban mersini (Lingonberry, kırmızı ayı üzümü) tüketen grupta önemli gelişmeler kaydedilmiş. Diğer gruplara göre daha az yağ depoladığı görülen grupta ayrıca diğerlerine göre düşük kolesterol, dengelenmiş kan şekeri düzeyleri dikkat çekiyor.

Vücut yağı, kolesterol ve kan şekeri ile ilgili sonuçlara bakıldığında, İskandinavya’da popüler olan bu meyveye diyette yer vermek uygun görünüyor. Yoğurdunuza ekleyeceğiniz 1 kaşık yabanmersini sağlıklı bir yaklaşım olabilir. Ancak kilo vermeyi amaçlıyorsanız hiçbir besin maddesinin tek başına bu konuda etkili olamayacağını unutmayın.

Leave your vote

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25Sonraki sayfa

Diyetisyenler Kulübü

Diyetisyenler Kulübü'nün kurucusuyum. Diyet yapmayı ve fit kalmayı seviyorum. Boş zamanlarımda gezerim, bazen de burada yazarım. Yeni arkadaşlar edinmeyi severim. Sen de aramıza katılmak istersen memnun olurum. :)

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Don't have an account? Register

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Kapalı