DiyetDoğal Reçeteler

Yeşil çay içmek zayıflatır mı?

Herkese merhaba . Ahh şu tadı hiç sevilmeyen yeşil çay. Size anlatacağım bilgilerle belki de tadını sevmeseniz bile yavaş yavaş içmeye başlayabilirsiniz.

Yeşil çay kateşinden oldukça zengindir. Kateşin, doğal antioksidan içerir ve birçok hastalığın oluşmasını engelleme özelliği vardır.

Yapılan çalışmalarda net bir kesinlik yok fakat metabolizma hızını artırdığı ve yağ yakımını hızlandırdığı bilgileri vardır.

Aynı zamanda kansere karşı koruyucu güçlü antioksidan içermektedir.Ve ve düzenli yeşil çay tüketen kadınlarda meme kanseri riskinin daha az olduğu saptanmıştır.

Sade yeşil çayı sevmiyorsanız eğer aromalı olanları deneyebilir veya içerisine taze meyveler ekleyip aroma katabilirsiniz. Vee en önemlisi ise gün içerisindeki tüketim miktarı.
Genel olarak bitki çaylarını baz aldığımızda günde 2-3 fincandan fazlası tüketilmemelidir!

Küçük bir not : Hiçbir besinin/çayın/içeceğin mucizevi bir şekilde zayıflatıcı etkisi yoktur, önemli olan sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanmaktır ve yeşil çayda olduğu gibi bu süreci desteklemektir.

Leave your vote

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25Sonraki sayfa
Etiketler

Diyetisyenler Kulübü

Diyetisyenler Kulübü'nün kurucusuyum. Diyet yapmayı ve fit kalmayı seviyorum. Boş zamanlarımda gezerim, bazen de burada yazarım. Yeni arkadaşlar edinmeyi severim. Sen de aramıza katılmak istersen memnun olurum. :)

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Don't have an account? Register

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Kapalı